Νέα προϊόντα
ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ ΜΟΝΟ 50/40-250
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ | |
| Επιστροφή ή ανταλλαγή: | 14 ημέρες |
| Εγγύηση: | 2 χρόνια |
| Μέγ. πίεση: | 250 bar |
| Μέγ. ταχύτητα: | 0,5 m/s |
| Δύναμη εκτόνωσης κυλίνδρου (250 bar): | 3,14 τόνοι |
| Δύναμη εκτόνωσης κυλίνδρου (180 bar): | 2,26 τόνοι |
| Εσωτερική διάμετρος εμβόλου: | 50 mm |
| Διάμετρος ράβδου εμβόλου: | 40 mm |
| Διαδρομή υδραυλικού κυλίνδρου: | 250 mm |
| Βάρος: | 6,7 kg |
ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ

| Κωδικός | Κυλίνδρος | Δ (διαδρομή) | Ε |
| mm | |||
| 14427 | 50/40-100 | 100 | 230 → 330 |
| 14428 | 50/40-150 | 150 | 280 → 430 |
| 14429 | 50/40-200 | 200 | 330 → 530 |
| 14430 | 50/40-250 | 250 | 380 → 630 |
| 14431 | 50/40-300 | 300 | 430 → 730 |
| 14432 | 50/40-350 | 350 | 480 → 830 |
| 14433 | 50/40-400 | 400 | 530 → 930 |
| 14434 | 50/40-450 | 450 | 580 → 1030 |
| 14435 | 50/40-500 | 500 | 630 → 1130 |
| 14436 | 50/40-550 | 550 | 680 → 1230 |
| 14437 | 50/40-600 | 600 | 730 → 1330 |
| 14438 | 50/40-700 | 700 | 830 → 1530 |
| 14439 | 50/40-800 | 800 | 930 → 1730 |
| 14440 | 50/40-900 | 900 | 1030 → 1930 |
| 14441 | 50/40-1000 | 1000 | 1130 → 2130 |
Υδραυλικοί Κύλινδροι MONO
Ένας υδραυλικός κύλινδρος μετατρέπει την υδραυλική ενέργεια σε γραμμική δύναμη και την προκύπτουσα κίνηση. Λειτουργεί βάσει του νόμου του Pascal και χρησιμοποιεί τη δύναμη που παράγεται από την πίεση ενός περιορισμένου υγρού - λαδιού. Όταν η υδραυλική ρευστότητα αντλείται στη μία πλευρά του κυλίνδρου, ωθεί το έμβολο, δημιουργώντας γραμμική κίνηση.
Οι υδραυλικοί κύλινδροι MONO αντιπροσωπεύουν αξιόπιστη δύναμη σε μία κατεύθυνση.
Οι μονοδυναμικοί υδραυλικοί κύλινδροι είναι σχεδιασμένοι να παρέχουν αξιόπιστη και ελεγχόμενη δύναμη σε μία κατεύθυνση – ιδανικοί για ανύψωση, πίεση, κλίση ή σφίξιμο, όπου η βαρύτητα ή μια εξωτερική δύναμη επιστρέφει τη ράβδο στην αρχική της θέση.
Βασικά Χαρακτηριστικά:
- Απλή και στιβαρή κατασκευή
- Αυτόματη επιστροφή με εξωτερική δύναμη ή βαρύτητα
- Χαμηλό κόστος συντήρησης και μεγάλη διάρκεια ζωής
- Διαθέσιμοι σε διάφορα μήκη διαδρομής και διαμέτρους εμβόλου ή ράβδου
Οι μονοδυναμικοί υδραυλικοί κύλινδροι χρησιμοποιούνται σε διάφορους κλάδους, όπως η γεωργία, η μηχανολογία, η κατασκευή, η ναυπηγική, η ενέργεια, η βιομηχανία τροφίμων και η αυτοκινητοβιομηχανία.





