Νέα προϊόντα
ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ ΜΟΝΟ 40/30-900
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ | |
| Επιστροφή ή ανταλλαγή: | 14 ημέρες |
| Εγγύηση: | 2 χρόνια |
| Μέγιστη πίεση: | 250 bar |
| Μέγιστη ταχύτητα: | 0,5 m/s |
| Δύναμη επέκτασης κυλίνδρου (250 bar): | 1,77 τόνοι |
| Δύναμη επέκτασης κυλίνδρου (180 bar): | 1,27 τόνοι |
| Εσωτερική διάμετρος εμβόλου: | 40 mm |
| Διάμετρος ράβδου εμβόλου: | 30 mm |
| Διαδρομή υδραυλικού κυλίνδρου: | 900 mm |
| Βάρος: | 9,6 kg |
ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ

| Κωδικός | ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ MONO | D (διαδρομή κυλίνδρου) | E |
| mm | |||
| 14412 | 40/30-100 | 100 | 200 → 300 |
| 14413 | 40/30-150 | 150 | 250 → 400 |
| 14414 | 40/30-200 | 200 | 300 → 500 |
| 14415 | 40/30-250 | 250 | 350 → 600 |
| 14416 | 40/30-300 | 300 | 400 → 700 |
| 14417 | 40/30-350 | 350 | 450 → 800 |
| 14418 | 40/30-400 | 400 | 500 → 900 |
| 14419 | 40/30-450 | 450 | 550 → 1000 |
| 14420 | 40/30-500 | 500 | 600 → 1050 |
| 14421 | 40/30-550 | 550 | 650 → 1200 |
| 14422 | 40/30-600 | 600 | 700 → 1300 |
| 14423 | 40/30-700 | 700 | 800 → 1500 |
| 14424 | 40/30-800 | 800 | 900 → 1700 |
| 14425 | 40/30-900 | 900 | 1000 → 1900 |
| 14426 | 40/30-1000 | 1000 | 1100 → 2100 |
Υδραυλικοί Κύλινδροι MONO
Ένας υδραυλικός κύλινδρος μετατρέπει την υδραυλική ενέργεια σε γραμμική δύναμη και το αντίστοιχο κίνηση. Λειτουργούν βάσει του νόμου του Pascal και χρησιμοποιούν τη δύναμη που παράγεται από την πίεση ενός περιορισμένου ρευστού - λαδιού. Όταν το υδραυλικό ρευστό αντλείται στη μία πλευρά του κυλίνδρου, ωθεί το έμβολο, δημιουργώντας γραμμική κίνηση.
Οι υδραυλικοί κύλινδροι MONO αντιπροσωπεύουν αξιόπιστη ισχύ σε μία κατεύθυνση.
Οι μονής ενέργειας υδραυλικοί κύλινδροι έχουν σχεδιαστεί για να παρέχουν αξιόπιστη και ελεγχόμενη δύναμη σε μία κατεύθυνση - ιδανικοί για ανύψωση, πάτημα, κλίση ή σύσφιξη, όπου η βαρύτητα ή μία εξωτερική δύναμη επιστρέφει τη ράβδο στην αρχική της θέση.
Βασικά χαρακτηριστικά:
- Απλή και στιβαρή κατασκευή
- Αυτόματη υποχώρηση με χρήση εξωτερικής δύναμης ή βαρύτητας
- Χαμηλό κόστος συντήρησης και μεγάλη διάρκεια ζωής
- Διατίθενται σε διάφορα μήκη διαδρομής και διαμέτρους εμβόλου ή ράβδου
Οι υδραυλικοί κύλινδροι μονής ενέργειας χρησιμοποιούνται σε διάφορους κλάδους, όπως στη γεωργία, τη μηχανολογία, την κατασκευή, τη ναυπηγική, την ενέργεια, τη βιομηχανία τροφίμων και στη βιομηχανία αυτοκινήτων.





