Νέα προϊόντα
ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ ΜΟΝΟΣ 80/70-800
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ | |
| Επιστροφή ή ανταλλαγή: | 14 ημέρες |
| Εγγύηση: | 2 χρόνια |
| Μέγιστη πίεση: | 250 bar |
| Μέγιστη ταχύτητα: | 0,5 m/s |
| Δύναμη διαστολής κυλίνδρου (250 bar): | 9,62 τόνοι |
| Δύναμη διαστολής κυλίνδρου (180 bar): | 6,93 τόνοι |
| Εσωτερική διάμετρος εμβόλου: | 80 mm |
| Διάμετρος ράβδου εμβόλου: | 70 mm |
| Διαδρομή υδραυλικού κυλίνδρου: | 800 mm |
| Βάρος: | 37,6 kg |
ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ

| Κωδικός | ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ MONO | D (διαδρομή κυλίνδρου) | E |
| mm | |||
| 14472 | 80/70-100 | 100 | 309 → 409 |
| 14473 | 80/70-150 | 150 | 359 → 509 |
| 14474 | 80/70-200 | 200 | 409 → 609 |
| 14475 | 80/70-250 | 250 | 459 → 709 |
| 14476 | 80/70-300 | 300 | 509 → 809 |
| 14477 | 80/70-350 | 350 | 559 → 909 |
| 14478 | 80/70-400 | 400 | 609 → 1009 |
| 14479 | 80/70-450 | 450 | 659 → 1109 |
| 14480 | 80/70-500 | 500 | 709 → 1209 |
| 14481 | 80/70-550 | 550 | 759 → 1309 |
| 14482 | 80/70-600 | 600 | 809 → 1409 |
| 14483 | 80/70-700 | 700 | 909 → 1609 |
| 14484 | 80/70-800 | 800 | 1009 → 1809 |
| 14485 | 80/70-900 | 900 | 1109 → 2009 |
| 14486 | 80/70-1000 | 1000 | 1209 → 2209 |
Υδραυλικοί Κύλινδροι MONO
Ένας υδραυλικός κύλινδρος μετατρέπει την υδραυλική ενέργεια σε γραμμική δύναμη και την αντίστοιχη κίνηση. Λειτουργεί βάσει του νόμου του Pascal και αξιοποιεί τη δύναμη που παράγεται από την πίεση ενός περιορισμένου ρευστού - λαδιού. Όταν το υδραυλικό υγρό αντλείται στη μία πλευρά του κυλίνδρου, ωθεί το έμβολο, δημιουργώντας γραμμική κίνηση.
Οι MONO υδραυλικοί κύλινδροι μας αντιπροσωπεύουν αξιόπιστη δύναμη σε μία κατεύθυνση.
Οι μονής ενέργειας υδραυλικοί κύλινδροι έχουν σχεδιαστεί για να προσφέρουν αξιόπιστη και ελεγχόμενη δύναμη σε μία κατεύθυνση – ιδανικοί για ανύψωση, πίεση, κλίση ή συγκράτηση, όπου η βαρύτητα ή μια εξωτερική δύναμη επιστρέφει τη ράβδο στην αρχική της θέση.
Βασικά Χαρακτηριστικά:
- Απλή και ανθεκτική κατασκευή
- Αυτόματη επαναφορά με εξωτερική δύναμη ή βαρύτητα
- Χαμηλό κόστος συντήρησης και μακρά διάρκεια ζωής
- Διαθέσιμοι σε διάφορα μήκη διαδρομής και διαμέτρους εμβόλου ή ράβδου
Οι μονής ενέργειας υδραυλικοί κύλινδροι χρησιμοποιούνται σε διάφορους κλάδους, όπως στη γεωργία, μηχανολογία, κατασκευές, ναυπηγική, ενέργεια, βιομηχανία τροφίμων και αυτοκινητοβιομηχανία.





