Νέα προϊόντα
ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ ΜΟΝΟΣ 80/70-150
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ | |
| Επιστροφή ή ανταλλαγή: | 14 ημέρες |
| Εγγύηση: | 2 χρόνια |
| Μέγιστη πίεση: | 250 bar |
| Μέγιστη ταχύτητα: | 0,5 m/s |
| Δύναμη έκτασης κυλίνδρου (250 bar): | 9,62 τόνοι |
| Δύναμη έκτασης κυλίνδρου (180 bar): | 6,93 τόνοι |
| Εσωτερική διάμετρος εμβόλου: | 80 mm |
| Διάμετρος ράβδου εμβόλου: | 70 mm |
| Διάκενο υδραυλικού κυλίνδρου: | 150 mm |
| Βάρος: | 15,4 kg |
ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ

| Κωδικός | ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ MONO | D (διάκενο κυλίνδρου) | E |
| mm | |||
| 14472 | 80/70-100 | 100 | 309 → 409 |
| 14473 | 80/70-150 | 150 | 359 → 509 |
| 14474 | 80/70-200 | 200 | 409 → 609 |
| 14475 | 80/70-250 | 250 | 459 → 709 |
| 14476 | 80/70-300 | 300 | 509 → 809 |
| 14477 | 80/70-350 | 350 | 559 → 909 |
| 14478 | 80/70-400 | 400 | 609 → 1009 |
| 14479 | 80/70-450 | 450 | 659 → 1109 |
| 14480 | 80/70-500 | 500 | 709 → 1209 |
| 14481 | 80/70-550 | 550 | 759 → 1309 |
| 14482 | 80/70-600 | 600 | 809 → 1409 |
| 14483 | 80/70-700 | 700 | 909 → 1609 |
| 14484 | 80/70-800 | 800 | 1009 → 1809 |
| 14485 | 80/70-900 | 900 | 1109 → 2009 |
| 14486 | 80/70-1000 | 1000 | 1209 → 2209 |
Υδραυλικοί Κύλινδροι MONO
Ένας υδραυλικός κύλινδρος μετατρέπει την υδραυλική ενέργεια σε γραμμική δύναμη και προκύπτουσα κίνηση. Λειτουργούν βάσει του νόμου του Pascal και αξιοποιούν τη δύναμη που παράγεται από την πίεση ενός περιορισμένου υγρού - λαδιού. Όταν η υδραυλική ρευστότητα αντλείται προς τη μία πλευρά του κυλίνδρου, αυτή ωθεί το έμβολο, δημιουργώντας γραμμική κίνηση.
Οι υδραυλικοί κύλινδροι MONO μας αντιπροσωπεύουν αξιόπιστη ισχύ σε μία κατεύθυνση.
Οι μονής δράσης υδραυλικοί κύλινδροι έχουν σχεδιαστεί για να παρέχουν αξιόπιστη και ελεγχόμενη δύναμη σε μία κατεύθυνση – ιδανικοί για ανύψωση, πίεση, κλίση ή σύσφιξη, όπου η βαρύτητα ή μια εξωτερική δύναμη επιστρέφει τη ράβδο στην αρχική θέση.
Βασικά Χαρακτηριστικά:
- Απλή και ανθεκτική κατασκευή
- Αυτόματη επαναφορά με εξωτερική δύναμη ή βαρύτητα
- Χαμηλό κόστος συντήρησης και μεγάλη διάρκεια ζωής
- Διαθέσιμοι σε διάφορα μήκη διαδρομής και διαμέτρους εμβόλου ή ράβδου
Οι μονής δράσης υδραυλικοί κύλινδροι χρησιμοποιούνται σε διάφορους κλάδους, όπως η γεωργία, η μηχανολογία, η κατασκευή, η ναυπηγική, η ενέργεια, η βιομηχανία τροφίμων και η αυτοκινητοβιομηχανία.





