Νέα προϊόντα
ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ ΜΟΝΟΣ 80/70-1000
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ | |
| Επιστροφή ή ανταλλαγή: | 14 ημέρες |
| Εγγύηση: | 2 χρόνια |
| Μέγιστη πίεση: | 250 bar |
| Μέγιστη ταχύτητα: | 0,5 m/s |
| Δύναμη εκτόνωσης κυλίνδρου (250 bar): | 9,62 τόνοι |
| Δύναμη εκτόνωσης κυλίνδρου (180 bar): | 6,93 τόνοι |
| Εσωτερική διάμετρος εμβόλου: | 80 mm |
| Διάμετρος ράβδου εμβόλου: | 70 mm |
| Διαδρομή υδραυλικού κυλίνδρου: | 1000 mm |
| Βάρος: | 41,7 kg |
ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ

| Κωδικός | ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ MONO | D (διαδρομή κυλίνδρου) | E |
| mm | |||
| 14472 | 80/70-100 | 100 | 309 → 409 |
| 14473 | 80/70-150 | 150 | 359 → 509 |
| 14474 | 80/70-200 | 200 | 409 → 609 |
| 14475 | 80/70-250 | 250 | 459 → 709 |
| 14476 | 80/70-300 | 300 | 509 → 809 |
| 14477 | 80/70-350 | 350 | 559 → 909 |
| 14478 | 80/70-400 | 400 | 609 → 1009 |
| 14479 | 80/70-450 | 450 | 659 → 1109 |
| 14480 | 80/70-500 | 500 | 709 → 1209 |
| 14481 | 80/70-550 | 550 | 759 → 1309 |
| 14482 | 80/70-600 | 600 | 809 → 1409 |
| 14483 | 80/70-700 | 700 | 909 → 1609 |
| 14484 | 80/70-800 | 800 | 1009 → 1809 |
| 14485 | 80/70-900 | 900 | 1109 → 2009 |
| 14486 | 80/70-1000 | 1000 | 1209 → 2209 |
Υδραυλικοί Κύλινδροι MONO
Ένας υδραυλικός κύλινδρος μετατρέπει την υδραυλική ενέργεια σε γραμμική δύναμη και την αντίστοιχη κίνηση. Λειτουργούν βάσει του νόμου του Pascal και αξιοποιούν τη δύναμη που παράγεται από την πίεση ενός περιορισμένου υγρού - λαδιού. Όταν το υδραυλικό υγρό αντλείται στην μία πλευρά του κυλίνδρου, ωθεί το έμβολο, δημιουργώντας γραμμική κίνηση.
Οι υδραυλικοί κύλινδροι MONO μας αντιπροσωπεύουν αξιόπιστη δύναμη σε μία κατεύθυνση.
Οι μονοδραστήριοι υδραυλικοί κύλινδροι έχουν σχεδιαστεί για να παρέχουν αξιόπιστη και ελεγχόμενη δύναμη σε μία κατεύθυνση – ιδανικοί για ανύψωση, πίεση, κλίση ή σύσφιξη, όπου η βαρύτητα ή μια εξωτερική δύναμη επιστρέφει τη ράβδο στην αρχική της θέση.
Κύρια χαρακτηριστικά:
- Απλός και ανθεκτικός σχεδιασμός
- Αυτόματη επαναφορά με χρήση εξωτερικής δύναμης ή βαρύτητας
- Χαμηλό κόστος συντήρησης και μεγάλη διάρκεια ζωής
- Διατίθεται σε διάφορες διαδρομές και διαμέτρους εμβόλου ή ράβδου
Οι μονοδραστήριοι υδραυλικοί κύλινδροι χρησιμοποιούνται σε διάφορους κλάδους, όπως στη γεωργία, τη μηχανολογία, την κατασκευή, τη ναυπηγική, την ενέργεια, τη βιομηχανία τροφίμων και τη βιομηχανία αυτοκινήτων.





