Νέα προϊόντα
ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ ΜΟΝΟΣ 70/60-500
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ | |
| Επιστροφή ή ανταλλαγή: | 14 ημέρες |
| Εγγύηση: | 2 χρόνια |
| Μέγιστη πίεση: | 250 bar |
| Μέγιστη ταχύτητα: | 0,5 m/s |
| Δύναμη εκτόνωσης κυλίνδρου (250 bar): | 7,07 τόνοι |
| Δύναμη εκτόνωσης κυλίνδρου (180 bar): | 5,09 τόνοι |
| Εσωτερική διάμετρος εμβόλου: | 70 mm |
| Διάμετρος ράβδου εμβόλου: | 60 mm |
| Διαδρομή υδραυλικού κυλίνδρου: | 500 mm |
| Βάρος: | 21,8 kg |
ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ

| Κωδικός | ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ MONO | D (διαδρομή κυλίνδρου) | E |
| mm | |||
| 14457 | 70/60-100 | 100 | 260 → 360 |
| 14458 | 70/60-150 | 150 | 310 → 460 |
| 14459 | 70/60-200 | 200 | 360 → 560 |
| 14460 | 70/60-250 | 250 | 410 → 660 |
| 14461 | 70/60-300 | 300 | 460 → 760 |
| 14462 | 70/60-350 | 350 | 510 → 860 |
| 14463 | 70/60-400 | 400 | 560 → 960 |
| 14464 | 70/60-450 | 450 | 610 → 1060 |
| 14465 | 70/60-500 | 500 | 660 → 1160 |
| 14466 | 70/60-550 | 550 | 710 → 1260 |
| 14467 | 70/60-600 | 600 | 760 → 1360 |
| 14468 | 70/60-700 | 700 | 860 → 1560 |
| 14469 | 70/60-800 | 800 | 960 → 1760 |
| 14470 | 70/60-900 | 900 | 1060 → 1960 |
| 14471 | 70/60-1000 | 1000 | 1160 → 2160 |
Υδραυλικοί Κύλινδροι MONO
Ένας υδραυλικός κύλινδρος μετατρέπει την υδραυλική ενέργεια σε γραμμική δύναμη και αντίστοιχη κίνηση. Λειτουργεί βασιζόμενος στον νόμο του Pascal και αξιοποιεί τη δύναμη που παράγεται από την πίεση ενός εγκλωβισμένου υγρού - πετρελαίου. Όταν η υδραυλική ρευστότητα αντλείται στην μία πλευρά του κυλίνδρου, ωθεί το έμβολο, δημιουργώντας γραμμική κίνηση.
Οι υδραυλικοί κύλινδροι MONO μας αντιπροσωπεύουν αξιόπιστη δύναμη προς μία κατεύθυνση.
Οι υδραυλικοί κύλινδροι μονής δράσης έχουν σχεδιαστεί για να παρέχουν αξιόπιστη και ελεγχόμενη δύναμη σε μία κατεύθυνση – ιδανικοί για ανύψωση, πίεση, κλίση ή σύσφιξη, όπου η βαρύτητα ή μια εξωτερική δύναμη επαναφέρει τη ράβδο στην αρχική της θέση.
Κύρια Χαρακτηριστικά:
- Απλός και ανθεκτικός σχεδιασμός
- Αυτόματη επαναφορά με τη χρήση εξωτερικής δύναμης ή βαρύτητας
- Χαμηλό κόστος συντήρησης και μεγάλη διάρκεια ζωής
- Διαθέσιμοι σε διάφορα μήκη διαδρομής και διαμέτρους εμβόλου ή ράβδου
Οι υδραυλικοί κύλινδροι μονής δράσης χρησιμοποιούνται σε διάφορες βιομηχανίες, όπως η γεωργία, η μηχανολογία, η κατασκευή, η ναυπηγική, η ενέργεια, η βιομηχανία τροφίμων και η αυτοκινητοβιομηχανία.





