Νέα προϊόντα
ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ ΜΟΝΟΣ 70/60-400
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ | |
| Επιστροφή ή ανταλλαγή: | 14 ημέρες |
| Εγγύηση: | 2 χρόνια |
| Μέγιστη πίεση: | 250 bar |
| Μέγιστη ταχύτητα: | 0,5 m/s |
| Δύναμη επέκτασης κυλίνδρου (250 bar): | 7,07 τόνοι |
| Δύναμη επέκτασης κυλίνδρου (180 bar): | 5,09 τόνοι |
| Εσωτερική διάμετρος εμβόλου: | 70 mm |
| Διάμετρος μπάρας εμβόλου: | 60 mm |
| Διαδρομή υδραυλικού κυλίνδρου: | 400 mm |
| Βάρος: | 18,7 kg |
ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ

| Κωδικός | ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ MONO | D (διαδρομή κυλίνδρου) | E |
| mm | |||
| 14457 | 70/60-100 | 100 | 260 → 360 |
| 14458 | 70/60-150 | 150 | 310 → 460 |
| 14459 | 70/60-200 | 200 | 360 → 560 |
| 14460 | 70/60-250 | 250 | 410 → 660 |
| 14461 | 70/60-300 | 300 | 460 → 760 |
| 14462 | 70/60-350 | 350 | 510 → 860 |
| 14463 | 70/60-400 | 400 | 560 → 960 |
| 14464 | 70/60-450 | 450 | 610 → 1060 |
| 14465 | 70/60-500 | 500 | 660 → 1160 |
| 14466 | 70/60-550 | 550 | 710 → 1260 |
| 14467 | 70/60-600 | 600 | 760 → 1360 |
| 14468 | 70/60-700 | 700 | 860 → 1560 |
| 14469 | 70/60-800 | 800 | 960 → 1760 |
| 14470 | 70/60-900 | 900 | 1060 → 1960 |
| 14471 | 70/60-1000 | 1000 | 1160 → 2160 |
Υδραυλικοί κύλινδροι MONO
Ένας υδραυλικός κύλινδρος μετατρέπει την υδραυλική ενέργεια σε γραμμική δύναμη και την προκύπτουσα κίνηση. Λειτουργούν βάσει του νόμου του Pascal και χρησιμοποιούν τη δύναμη που παράγεται από την πίεση ενός εγκλωβισμένου υγρού - λαδιού. Όταν το υδραυλικό υγρό αντλείται στη μία πλευρά του κυλίνδρου, ωθεί το έμβολο, δημιουργώντας γραμμική κίνηση.
Οι υδραυλικοί κύλινδροι MONO αντιπροσωπεύουν αξιόπιστη δύναμη σε μία κατεύθυνση.
Οι μονοδραστικοί υδραυλικοί κύλινδροι έχουν σχεδιαστεί για να παρέχουν αξιόπιστη και ελεγχόμενη δύναμη σε μία κατεύθυνση – ιδανικοί για ανύψωση, πίεση, κλίση ή σύσφιξη, όπου η βαρύτητα ή μια εξωτερική δύναμη επιστρέφουν τη ράβδο στην αρχική της θέση.
Κύρια χαρακτηριστικά:
- Απλή και στιβαρή κατασκευή
- Αυτόματη επαναφορά χρησιμοποιώντας εξωτερική δύναμη ή βαρύτητα
- Χαμηλό κόστος συντήρησης και μακρά διάρκεια ζωής
- Διαθέσιμοι σε διάφορα μήκη διαδρομής και διαμέτρους εμβόλου ή ράβδου
Οι μονοδραστικοί υδραυλικοί κύλινδροι χρησιμοποιούνται σε διάφορους κλάδους, όπως η γεωργία, η μηχανολογία, η κατασκευή, η ναυπηγική, η ενέργεια, η βιομηχανία τροφίμων και η αυτοκινητοβιομηχανία.





