Νέα προϊόντα
ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ ΜΟΝΟΣ 70/60-300
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ | |
| Επιστροφή ή ανταλλαγή: | 14 ημέρες |
| Εγγύηση: | 2 χρόνια |
| Μέγιστη πίεση: | 250 bar |
| Μέγιστη ταχύτητα: | 0,5 m/s |
| Δύναμη επέκτασης κυλίνδρου (250 bar): | 7,07 τόνοι |
| Δύναμη επέκτασης κυλίνδρου (180 bar): | 5,09 τόνοι |
| Εσωτερική διάμετρος εμβόλου: | 70 mm |
| Διάμετρος ράβδου εμβόλου: | 60 mm |
| Διαδρομή υδραυλικού κυλίνδρου: | 300 mm |
| Βάρος: | 15,6 kg |
ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ

| Κωδικός | ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ MONO | D (διαδρομή κυλίνδρου) | E |
| mm | |||
| 14457 | 70/60-100 | 100 | 260 → 360 |
| 14458 | 70/60-150 | 150 | 310 → 460 |
| 14459 | 70/60-200 | 200 | 360 → 560 |
| 14460 | 70/60-250 | 250 | 410 → 660 |
| 14461 | 70/60-300 | 300 | 460 → 760 |
| 14462 | 70/60-350 | 350 | 510 → 860 |
| 14463 | 70/60-400 | 400 | 560 → 960 |
| 14464 | 70/60-450 | 450 | 610 → 1060 |
| 14465 | 70/60-500 | 500 | 660 → 1160 |
| 14466 | 70/60-550 | 550 | 710 → 1260 |
| 14467 | 70/60-600 | 600 | 760 → 1360 |
| 14468 | 70/60-700 | 700 | 860 → 1560 |
| 14469 | 70/60-800 | 800 | 960 → 1760 |
| 14470 | 70/60-900 | 900 | 1060 → 1960 |
| 14471 | 70/60-1000 | 1000 | 1160 → 2160 |
Υδραυλικοί Κύλινδροι MONO
Ένας υδραυλικός κύλινδρος μετατρέπει την υδραυλική ενέργεια σε γραμμική δύναμη και την προκύπτουσα κίνηση. Λειτουργούν βάσει του νόμου του Pascal και αξιοποιούν τη δύναμη που παράγεται από την πίεση ενός περιορισμένου υγρού - λαδιού. Όταν το υδραυλικό υγρό αντλείται στη μία πλευρά του κυλίνδρου, ωθεί το έμβολο, δημιουργώντας γραμμική κίνηση.
Οι υδραυλικοί κύλινδροι MONO αντιπροσωπεύουν αξιόπιστη δύναμη σε μία κατεύθυνση.
Οι υδραυλικοί κύλινδροι μονού ενεργείας είναι σχεδιασμένοι να παρέχουν αξιόπιστη και ελεγχόμενη δύναμη σε μία κατεύθυνση – ιδανικοί για ανύψωση, πίεση, κλίση ή σύσφιξη, όπου το βάρος ή μια εξωτερική δύναμη επαναφέρει τη ράβδο στην αρχική της θέση.
Βασικά Χαρακτηριστικά:
- Απλή και στιβαρή κατασκευή
- Αυτόματη επαναφορά με χρήση εξωτερικής δύναμης ή βαρύτητας
- Χαμηλό κόστος συντήρησης και μεγάλη διάρκεια ζωής
- Διαθέσιμοι σε διάφορα μήκη διαδρομής και διαμέτρους εμβόλου ή ράβδου
Οι υδραυλικοί κύλινδροι μονού ενεργείας χρησιμοποιούνται σε διάφορους κλάδους, όπως η γεωργία, η μηχανική, η κατασκευή, η ναυπηγική, η ενέργεια, η βιομηχανία τροφίμων και η αυτοκινητοβιομηχανία.





